Cluj: Victorie pentru "U" Cluj înainte de meciul cu Al Hilal

0

Universitatea Cluj a obţinut o victorie clară, cu 5-1, în primul meci amical susţinut în Austria, cu echipa italiană din Serie C, Rodengo Saiano.

Universitatea Cluj a deschis scorul în minutul 9, prin Sântejudean, şi l-a majorat prin Unguruşan, în minutul 33. Italienii au redus diferenţa, printr-un gol marcat din penalty de Rosso.

Finalul le-a aparţinuit clujenilor, care au marcat de trei ori în ultimele opt minute, prin Borza (minutul 82), Voican (minutul 88) şi Amauri (minutul 89).

Antrenorul italian al clujenilor, Carmelo Palilla, a început aceasta partida cu Huţan - Nitu, Popa, Szilagyi, Iuhas - Bucşă, Buş, Unguruşan, Baiano - Iacob, Sântejudean, air pe parcursul jocului au mai evoluat Vivaldi, Fărcaş, Soporan, Cojocnean, Cuciula, Voican, Negură, Amauri, Ionescu şi Borza.

Următorul amical al echipei clujene este programat împotriva formaţiei Al Hilal, la care evoluează şi internaţionalul Mirel Rădoi.