Universitatea Cluj a învins Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 1-0, în Liga I

0
Universitatea Cluj - Ceahlăul Piatra Neamţ pe Cluj Arena

După trei înfrângeri consecutive, Universitatea Cluj a câştigat, scor 1-0, meciul disputat în compania celor de la Ceahlăul Piatra Neamţ, în etapa a XI-a a campionatului Ligii I. Unicul gol al partidei a fost marcat de Alex Dos Santos în minutul 23.

Universitatea Cluj a jucat în inferioritate numerică din minutul 70, când Drăghici a fost eliminat.

Cartonaşe galbene: Paulinho Pestana (minutul 27), Gelu Velici (minutul 29), Octavian Drăghici (minutul 44), Andrei Viţelaru (minutul 85)

Cartonaşe roşii: Octavian Drăghici (minutul 70)

Universitatea Cluj are 14 puncte şi a urcat pe locul 8 în clasamentul Ligii I.

Echipele de start:

FC Universitatea Cluj: Dragoş Balauru, Raul Ciupe, Paraskevas Cristou (cpt) Erico Da Silva, Valeriu Lupu, Alex Dos Santos, Bogdan Pătraşcu, Vasile Gheorghe, Paulinho Pestana, Viorel Dinu, Octavian Drăghici
Antrenor Marius Popescu

FC Ceahlăul Piatra Neamţ: Bogdan Miron, Daniel Ionuţ Barna, Lucian Cristian Cazan, Vlad Alexandru Achim, Ionel Daniel Stana, Bojan Golubovic, Marius Gheorghe Onciu, Marian Constantinescu (cpt), Mohamed Al-Lal Hamed, Gelu Velici, Moreno Sanchez Antonio