„U“ Cluj şi-a revenit! Victorie cu Cernomoret Varna!

0

Universitatea Cluj a reuşit să învingă la limită, scor 1-0, formaţia Cernomoret Varna. Golul a fost marcat de spaniolul Afonso Delgado, în minutul 66, din penalty

„Şepcile Roşii“ au trecut peste înfrângerea din partida trecută, pierdută cu 1-2 în faţa celor de la Varteks şi au câştigat la limită, scor 1-oâ0, meciul disputat cu echipa bulgară Cernomoreţ Varna.

Machado a obţinut o lovitură de pedeapsă în minutul 66,l transformată fără probleme de Afonso Delgado. iată echipa trimisă în teren de Ionuţ Badea în primul minut: Marius Popa - Unguruşan, Abrudan, Izvoranu, Mendy - Nasser, Gheorghe - Delgado, Cristea, Boştină - Niculescu. Pe parcurs au mai intrat Bazzi, Machado, Tony, Cojocnean, Morar şi Balde.