Stiri din Cluj-Napoca

Programul de azi de la Iulius Mall: târg de antichităţi şi analize medicale gratuite

20 noiembrie 2011, 09:59 |  Autor: Florina Pop | 

Cuvinte cheie: cluj, adevarul transilvania, iulius mall, antichitati,

Foto: Arhivă

Sibiu

Foto: Arhivă

 

Astăzi, la Iulius Mall, puteţi vizita un târg de antichităţi şi vă puteţi verifica gratuit glicemia şi tensiunea arterială.

Târgul de antichităţi din incinta Iulius Mall, început de ieri, le oferă clujenilor articole diverse, de la podoabe, tipărituri, efecte militare, numismatică până la piese de mobilier. Evenimentul, găzduit de Galeria „Ernest", a devenit o obişnuită întâlnire dintre anticarii transilvăneni.

Tot la Iulius Mall, între orele 10.00 şi 18.00, circa 70 de studenţi la medicină testează gratuit glicemia şi măsoară tensiunea arterială a clienţilor. Acţiunea lor include şi informarea asupra diabetului zaharat (factori declanşatori, norme de profilaxie şi tratament), dar şi oferirea de recomandările de specialitate celor interesaţi. Programul studenţilor se numeşte „Împreună pentru Sănătate" este conceput de Organizaţia Studenţilor Medicinişti Cluj şi susţinut de Direcţia de Sănătate Cluj.



Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    Programul hipermarketurilor din Cluj de Revelion

    În prima zi a noului an, hipermarketurile din Cluj sunt închise. Acestea se vor deschide abia l ...

    Bolivia devine prima ţară din lume la care McDonald’s renunţă. Bolivienii doreau altceva în meniu

    Reprezentanţii lanţului de restaurante McDonald's au fost forţaţi să închidă şi cele opt restau ...

    În prima zi de Paşte: Începe prohibiţia pescuitului în Delta Dunării!

    Turiştii care au sperat să vină să pescuiască în aceste zile pe canalele Deltei vor trebui să s ...


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

    Du-te acasă, bodyguard!

    Petre Barbu

    Şi am uitat, la dracu’!, să mă iubesc şi să-mi iubesc îngerul meu păzitor.     

    Se poartă căpuşele

    Simona Catrina

    Mi-amintesc de un amic bun ca un corn cald, generos şi chitit pe o viaţă onestă, îndrăgostit ghem de o colegă de facultate.

    Papagalul lui Flaubert

    Andrei Craciun

    Am aniversat de curând, în tăcere, fără fast, ba chiar fără niciun martor, un deceniu de când sunt flaubertian.

    Restauraţia

    Liviu Avram

    Cel mai norocos personaj din procesul Trofeul Calităţii este Adrian Năstase.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole