Olimpia Cluj a remizat cu SV Neulengbach. Calificarea încă se joacă

0

Fotbalistele de la Olimpia Cluj au remizat, miercuri, scor 1-1, în partida tur din şaisprezecimile Champions League împotriva campioanei Austriei, SV Neulengbach. Clujencele au deschis scorul prin Cosmina Duşa în minutul 57, iar pentru SV Neulengbach a marcat Gstottner în minutul 84.

Meciul s-a disputat pe Cluj Arena.

Performanţele echipei clujene: 2010-2011 şi 2012-2013: Campioană a României şi câştigătoare a Cupei României

2011 - Participarea în Grupele UEFA Champions League, echipa fiind repartizată în urna a treia valorică (3-1 cu SFK Sarajevo, 4-1 cu Atasehir Belediyespor şi 5-0 cu Gintra Universitetas)

2012 - Participarea în Grupele UEFA Champions League, echipa fiind de data aceasta repartizată în urna a doua valorică (8-0 cu FC Birkirkara, campioana Maltei, 4-2 cu  Glentoran Belfast, campioana Irlandei de Nord șşi 4-1 cu Dezembro, campioana Portugaliei)