Cluj: LIVE TEXT "U" Cluj-CSM Râmnicu Vâlcea 1-1

0

Universitatea Cluj a remizat cu CSM Râmnicu Vâlcea, în cadrul etapei a VIII-a a Ligii a II-a. Popa, respectiv Boroiban au punctat.

FLUIER FINAL. 1-1 la capătul unui joc pe care clujenii l-au dominat în cea mai mare parte, dar în care s-au trezit pedepsiţi de o neatenţie în apărare.

Min. 90+2: Boroiban scapă singur, dar trage peste poartă.

Min. 90: Meciul se îndreaptă spre o remiză.

Min. 85: GOOOOL CSM RÂMNICU VÂLCEA. După o ezitare a fundaşilor clujeni, Boroiban egalează.

Min. 82: CSM e aproape de egalare, după ce un fundaş clujean trimite cu capul în bara propriei porţi.

Min: 77: La vâlceni, Onofrei îi ia locul lui Popa.

Min. 74: Lemnaru iese şi intră Baiano.

Min. 73: Pasăre şutează bine, dar Huţan prinde în doi timpi.

Min. 69: Lovitură liberă pentru CSM de la 25 de metri de poarta lui Huţan.

Min. 63: Lemnaru trimite peste poartă

Min. 63: Goge este înlocuit cu Săraru.

Min. 61: Vâlcenii se apropie timid de poarta Universităţii.

Min. 49: Bucşa trage mult peste poarta oaspeţilor.

A început repriza a doua

Pauză. Clujenii conduc cu 1-0 la capătul unei prime reprize în care au avut ocaziile mai bune, dar au profitat o singură dată.

Min. 45: Iacob trimite, din lovitură liberă, peste poarta oaspeţilor.

Min. 43: Machado trece pe lângă 2-0, mingea expediată de el trecând puţin pe lângă bară.

Min. 43: Goge vede şi el cartonaşul galben.

Min. 41: Căpitanul Universităţii, Unguruşan, primeşte cartonaş galben. Anterior, şi Popescu, de la oaspeţi, fusese avertizat.

Min. 36: Clujenii continuă să atace, profitând de momentul bun de după marcarea golului.

MIN. 33: GOOOOOOL "U" CLUJ: Popa deschide scorul cu o lovitură de cap din careu, după o bară a lui Machado.

Min. 31: Oaspeţii îi dau mari emoţii lui Huţan, dar trimit mingea peste poartă.

Min. 30: Accidentat la cap, Ţene revine în teren bandajat.

Min. 25: Şut al lui Muşat, respins.

Min. 24: "U" beneficiază de o lovitură liberă periculoasă.

Min. 23: Acţiune periculoasă a clujenilor, respinsă de fundaşii adverşi.

Min. 14: Lemnaru scapă singur spre poarta lui Perianu, dar este în ofsaid.

Min. 12: Machado şutează aproape de poarta oaspeţilor.

Min. 4: Roşca trage pe lângă poarta lui Huţan.

Min. 3: Şut al lui Popa, prins de Perianu.

Min. 3: Unguruşan respinge din careu o centrare periculoasă.