Cu Juan Culio integralist, Galatasaray s-a calificat în sferturile Cupei Turciei

0

Echipa lui Hagi a terminat la egalitate, scor 0-0, cu Antalyaspor în ultimul meci al grupei A din Cupa Turciei, întâlnire în care fostul „ceferist“ Juan Culio a fost integralist

Formaţia Galatasaray, antrenată de Gheorghe Hagi, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Turciei în urma remizei din meciul din deplasare cu Antalyaspor, scor 0-0, disputat, marţi, în grupa A a competiţiei. Fostul jucător al CFR-ului, Juan Culio, a bifat toate cele 90 de minute şi a avut o prestaţie lăudată de Hagi.

Galatasaray a evoluat în următoarea formulă: Ufuk Ceylan - Serkan Kurtuluş, Lorik Cana, Servet Çetin, Hakan Balta (Emre Çolak '85), Sabri Sarıoğlu, Culio, Ayhan Akman, Aydın Yılmaz (Insua '72), Arda Turan, Kazım Kazım (Mustafa Sarp '85).

Echipa antrenată de Hagi a mai înregistrat în grupa A a Cupei Turciei două victorii, scor 3-1 cu Denizlispor şi Beyazpazari Şekerspor, şi o remiză cu Gaziantepspor, scor 1-1.