Dumitru Dragomir: "Traore a fost adus de pe maidan şi e needucat"

0
Lacina Traore a marcat primul gol

Preşedintele LPF, Dumitru Dragomir, a declarat după meciul CFR Cluj - AS Roma, scor 1-1, în Liga Campionilor, că gestul obscen făcut de atacantul gazdelor, ivorianul Lacina Traore, în minutul 89 al partidei, i-a stricat noaptea, informează www.prosport.ro.

"Mi-a plăcut terenul bun, în rest nimic. Gestul lui Traore mi-a stricat toată noaptea. L-au adus de pe maidan, nu are educaţie profesională. Degeaba este talentat, nu are minte deloc", a spus Dragomir la Gsp TV.

Echipa CFR Cluj a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), cu formaţia AS Roma, în ultimul meci din grupa E a Ligii Campionilor, rezultat în urma căruia italienii s-au calificat în optimile de finală ale competiţiei. Atacantul iviorian Lacina Traore a egalat în minutul 89, după care s-a îndreptat către galeria formaţiei CFR, făcând gesturi obscene. El nu s-a oprit şi a continuat să gesticuleze către toate tribunele stadionului, fiind cu greu calmat de coechipieri.