"Clau-gol" a executat Astra direct din corner

0

„U" Cluj a fost salvată din nou de Claudiu Niculescu, golgheterul care aproape meci de meci ia loc pe banca de rezerve.

Intrat în minutul 68, „Clau-gol" a reuşit o execuţie senzaţională direct din corner la colţu lung patru minute mai târziu, marcând pentru 1-1 direct din corner, după ce Strătilă deschisese scorul în minutul patru. Păcurar a reuşit golul victoriei în minutul 85.

1:2

Astra Ploieşti: Miron - Măţel, Mihalache, Oprsal, Junior Morais - Takayuki Seto, N'Doye (Tigoianu 75), Strătilă, Fatai - Ţigănaşu (Croitoru 56), Miranda (Al. Stan 89). Antrenor: Tibor Selymes

„U" Cluj: Popa - Unguruşan, Abrudan, Munteanu, Bazzi - Nasser, V. Gheorghe (Păcurar 46) - Cojocnean, Boştină, Voican (Delgado 54) - Machado (Cl. Niculescu 68). Antrenor: Ionuţ Badea

Goluri: Strătilă 4 / Cl. Niculescu 72, Păcurar 85