CFR a învins la limită pe Videoton Szekesfehervar

0
Sixto Peralta a plătit tribut salariului uriaş pe care-l are

Echipa antrenată de italianul Andrea Mandorlini s-a impus la limită în faţa formaţiei maghiare Videoton Szekesfehervar. Unica reuşită a partidei a fost semnată de Sixto Peralta

După dezastrul de la amicalul precedent, când clujenii au fost învinşi fără drept la replică, scor 4-0, de Dinamo Zagreb, Mandorlini a reuşit să-şi mobilizeze elevii, care au obţinut un succes. Deşi au avut în faţă un adversar mult mai modest, „ceferiştii“ şi-au îmbunătăţit jocul şi au câştigat cu 1-0.

Într-o partidă jucată pe o ploaie torenţială, s-a intrat la egalitate la pauză, dar în partea a doua echipa clujeană a profitat de lotul mai valoros de care dispune. Unica reuşită a venit în minutul 65, după o combinaţie între Peralta şi Deac, finalizată de argentinian. Mandorlini a început cu formula: Nuno Claro, Panin, Edimar, Mureşan, Alcantara, Cadu, E. Dică, Traore, Culio, Bud, N. Dică, iar pe parcurs a rulat tot lotul.