"U" Mobitelco, învinsă în meciul al treilea din play-off

0

Baschetbaliştii de la "U" Mobitelco au pierdut, scor 71-75, cea de-a treia partidă din cadrul play-off-ului Diviziei A la baschet masculin, cu BC Mureş Târgu Mureş. Astfel în acest moment, scorul general este 2-1 pentru clujeni, iar meciul al patrulea se va disputa miercuri

Clujenii au început mai bine meciul şi au condus în prima parte a acestuia, dar în cele din urmă au fost nevoiţi să-şi asume înfrângerea. Conform site-ului oficial al clubului, mureşenii s-au impus abia în sfertul al patrulea, când au profitat de jocul prost al elevilor lui Ţenter.

La pauza mare, scorul era 43-35 pentru "alb-negri", însă gazdele au revenit spre final şi au reuşit să se impună, păstrând astfel suspansul în ceea ce priveşte echipa calificată în penultimul act al competiţiei.

Cei mai buni marcatori ai clujenilor au fost Cuic (18 puncte), Krstanovici (14), Medvedj (10), Dykes (9) şi Silvăşan (8), în timp ce la gazde s-au remarcat Reciukas (23) şi Coley (18). Informaţiile au fost preluate de pe site-ul oficial al echipei.