"U" Cluj câştigă la Vâlcea şi rămâne în cărţile promovării

0

Universitatea Cluj a câştigat meciul diputat în deplasare, cu CSM Râmnicu Vâlcea, scor 4-2, în cadrul etapei a 25-a din Seria B a ligii secunde şi se află la numai două puncte de primul loc promovabil, ocupat în acest moment de FCM Târgu Mureş

La pauză, cele două echipe se aflau la egalitate, scor 0-0, dar în partea a doua s-au înscris nu mai puţin de şase goluri. Tabela a fost modificată de Pârvu, care a înscris cu un şut din centrul careului, în minutul 48. Egalarea a venit în minutul 76, când Lecic a înscris după ce i-a furat mingea portarului gazdelor.

În minutul 80, Curtuiuş a adus gazdele din nou în avantaj, pentru ca egalarea Universităţii să vină de la Lemnaru, din penalty. Cu un minut înainte de expirarea timpului regulamentar, Lecic a driblat portarul şi şi-a adus din nou echipa în avantaj, pentru ca Lemnaru să înscrie un nou gol din lovitură de pedeapsă, în minutul 92, stabilind scorul final, 2-4. Î

n urma rezultatului, clujenii au acumulat 45 de puncte şi se află pe locul trei, la două lungimi de primul loc promovabil. Iată echipa folosită de Cristian Dulca: Florin Matache - Bogdan Ungurusan, Mateo Bonatti, Zsolt Szilagyi, Nicolae Musat - Reinaldo da Silva - Radu Danciu (46, Popa), Andrei Voican, Noe Acosta (61, Cojocnean) - Gabriel Machado (63, Lecici), Valentin Lemnaru.

Sursa: universitateacluj.ro