„U“ Cluj, învinsă de o echipă de anonimi din Uzbekistan

0

Universitatea Cluj a pierdut şi cel de-al treilea amical din Antalya, disputat în compania echipei uzbece Shortan Guzor. Deşi a deschis scorul, formaţia lui Viorel Hizo a pierdut cu 1-3

Folosind o formulă compusă cu preponderenţă din rezerve, Hizo s-a declarat învins de o echipă anonimă din Uzbekistan. „Alb-negrii“ au deschis scorul prin Radu Danciu, în minutul 12, iar apoi au primit trei goluri, fără să ofere o replică pe măsură.

Egalarea a venit după doar trei minute, în urma unei execuţii sub transversala porţii lui Huţan. La pauză, tabela arăta egalitate, dar kazacii au înscris din nou, în minutul 50, cu un şut de la 16 metri. Huţan a încasat golul al treilea după o pătrundere în careu, în minutul 68.