Sportivii călărăşeni s-au întors cu două medalii de aur de la Campionatele naţionale de culturism

0
Sportivii noştri s-au întors cu numeroase premii

Zece sportivi ai CS Fortus au participat săptămâna trecută la campionatele naţionale de culturism, culturism clasic, fitness şi bodyfitness copii, juniori, junioare şi masters. Emilia Pantea este campioană naţională la  bodyfitness masters, iar Costică Deacu a devenit campion naţional la culturism clasic masters.

Sâmbată, 4 iunie, şi duminică, 5 iunie, a avut loc la Slobozia, la Casa de cultură a sindicatelor, campionatele naţionale de culturism, culturism clasic, fitness şi bodyfitness copii, juniori, junioare şi masters.

Emilia Pantea, campioană naţională

Emilia Pantea  a obţinut locul I, şi este campioană naţională la  bodyfitness masters. Costică Deacu s-a clasat pe locul I şi este campion naţional la culturism clasic masters. Aurel Ţeperig este vicecampion naţional la categoria 80 kg juniorii mari. Ştefan Voicheci s-a clasatpe locul al treilea, categoria 75 kilograme juniorii mari. Adrian Şestacovschi s-a clasatpe locul IV la culturism classic masters. Mihai Dicea s-a clasat pe locul IV la categoria 70 kilograme juniorii mici. Lucian Nicolae s-a clasatpe locul cinci  la categoria 70 de kilograme, juniorii mici.

„Rezultatele obţinute de clubul nostru sunt foarte bune şi ne îndreptăţesc să sperăm încontinuare la performanţe şi mai mari pe viitor“, a declarat Nelu Basfalion, preşedintele CS Fortus.

Judeţul nostru a fost reprezentat de Clubul sportiv Fortus Călăraşi , având în componenţă sa un număr de 10 sportivi. Emilia Pantea bodyfitness categoria 158 cm masters, Adrian Sestacovschi categoria 80 kg culturism masters, Costel Deacu categoria 182 cm culturism clasic masters, Aurel Ţeperig categoria 80 kg culturism juniorii mari, Ştefan Voicheci categoria +80 kg culturism juniorii mari, Lucian Nicolae categoria 65 kg culturism juniorii mari, Cristian Chiriţă categoria 65 kg culturism juniorii mari, Mihai Dicea categoria 175 cm culturism clasic juniorii mici, Bogdan Gogu categoria 70 kg culturism juniori mici, Cornel Gheorghe  categoria 70 kg culturism juniorii mici.