Călăraşi: Expoziţie dedicată protecţiei mediului

0
Publicat:
Ultima actualizare:

„Romenvirotec – Expoziţie internaţională de tehnologii şi echipamente de protecţie a mediului, reciclare şi energii alternative“, va fi organizată la Romexpo în perioada 10-13 martie.

Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Călăraşi informează toţi agenţii economici din judeţ, că se va organiza în perioada 10-13 martie, la Romexpo sub Patronajul Ministerului Mediului şi Pădurilor cea de-a 18-a ediţie a expoziţiei „Romenvirotec – Expoziţie internaţională de tehnologii şi echipamente de protecţie a mediului, reciclare şi energii alternative”.

Principalele domenii care vor fi prezentate la ediţia din acest an a Romenvirotec vor constitui o bază a dezbaterilor în cadrul conferinţelor şi seminariilor ce se vor desfăşura pe perioada expoziţiei. Domeniile principale ale expoziţiei sunt: prevenirea poluării aerului, apei şi solului; energii regenerabile; reciclarea poluării fonice; tehnologii de măsurare şi control; protecţia împotriva inundaţiilor.

Ediţia precedentă a Romenvirotec a reunit 102 firme din 13 ţări, pe o suprafaţă de 3082 mp, iar în cele 4 zile de desfăşurare a atras un număr de 4200 de vizitatori specialişti, cărora firmele expozante le-au prezentat cele mai noi tehnologii în domeniul protecţiei mediului.

Călăraşi

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite