Călăraşi: Ciprian Solzaru, câştigătorul Memorialului Paul Daniel

0
Ciprian Solzaru a luat trofeul Memorialului Paul Daniel

Sâmbătă a avut loc la Bucureşti cea de-a treia ediţie a Memorialului Paul Daniel.

La competiţie au participat şi patru sportivi călărăşeni. Ciprian George Solzaru a fost câştigător la categoria 75 de kilograme şi a luat şi trofeul Memorialului fiind declarat cel mai bun sportiv al competiţiei.

La juniori sportivii CS Fortus au obţinut 3 medalii prin Lucian Nicolae locul II medalie de argint categoria 75 kg juniori, Ştefan Voicheci locul II  medalie de argint cat +75 kg juniori şi Cristian Chiriţă locul III medalie de bronz cat 75 kg junior. CS Fortus a ocupat locul I pe echipe la acest concurs.

În 2010, clasamentul celor mai buni sportivi de la CS Fortus: Locul I Emilia Pantea, locul II Ciprian Solzaru şi pe loul al III-lea: Aurel Ţeperig, Lucian Nicolae şi Ştefan Voicheci. Mădălin Cerbureanu a fost premiat post mortem pentru dăruirea, practicarea şi promovarea culturismului călărăşean.