Gloria Buzău, punct scos la Berceni în prelungirile partidei

0

În cadrul etapei cu numărul 20, Gloria Buzău a întâlnit sâmbătă, în deplasare, formaţia ACS Berceni. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1 - 1, golul buzoienilor fiind marcat în minutele de prelungire.

Jucătorii de la ACS Berceni au deschis scorul, în minutul 72, dintr-o lovitură de pedeapsă obţinută de Pivniceru, după un faulttul Agache. Fâşie a fost cel care a transformat lovitura de la punctul cu var. Când nimeni nu se mai aştepta, în cel de-al cincilea minut al prelungirilor, Gloria a înscris golul egalizator. Cristian Pantelie a transformat o lovitură de la 11 metri, obţinută după un fault în careul ilfovenilor.

În urma acestui rezultat, Gloria Buzăua coborât un loc în clasament iar acum se află pe poziţia a şaptea. Pe locul 6, ultimul care duce în play-off, a urcat SC Bacău, care a reuşit să câştige pe terenul formaţiei Rapid CFR Suceava. Etapa viitoare, sâmbătă, 22 martie, Gloria Buzău va juca în deplasare împotriva formaţiei CSM Unirea Slobozia.

Citeşte şi: Cârnaţii de Pleşcoi şi covrigii de Buzău, comercializaţi doar cu un logo special