Buzău: Gloria Buzău a făcut egal cu Victoria Brănești

0

Gloria Buzău și-a continuat seria remizelor și în disputa cu liderul Victoria Brănești.

Echipa antrenată de Nicolae Anton a reușit să încheie cu 1-1 meciul disputat în cadrul etapei a treisprezecea pe terenul nou-promovatei. Buzoienii au condus până în ultimile secvențe ale partidei grație golului marcat de Priescu în minutul  74, acesta fructificând centratrea lui Mîndrean.

Gazdele, antrenate de Ilie Stan, au izbutit însă să restabilească egalitatea în prelungirile meciului (minutul 90+2) prin Oprea. Pentru echipa din Crâng este cea de-a patra remiză obținută în ultimile cinci meciuri. Antrenorul Gloriei, Nicolae Anton a studiat toată săptămâna jocul Brăneștiului și astăzi a reușit să își surprindă adversarul.