S-a reluat circulaţia pe DN 2 E 85
0Potrivit poliţiştilor, traficul pe DN 2 E 85 spre Bucureşti a fost reluat în urmă cu câteva minute. Maşinile s-au pus în mişcare, dar se merge în continuare cu dificultate, circulându-se pe un singur sens.
„Conducătorii auto sunt rugaţi să se deplaseze în coloană, să nu se angajeze în depăşiri, pentru a nu se crea din nou ambuteiaje", recomandă comisarul Florina Crucianu, purtătorul e cuvânt al IPJ Buzău. Circulaţia pe Drumul European 85 a fost oprită în urmă cu mai bine de 24 de ore din cauza zăpezii şi a viscolului, timp în care oamenii au fost nevoiţi să-şi petreacă noaptea în autoturisme.
Totodată, s-a reluat circulaţia şi în direcţia Buzău către Mizil, tot pe un singur sens, urmând ca imediat ce situaţia din teren va permite lucrul, traficul să se reia şi către Buzău.