Remiză dezamăgitoare pentru Gloria. Înfrângere pentru CSM Râmnicu Sărat

0

Debut nefericit pentru Marian Roșu, înlocuitorul lui Ștefan Stoica la conducerea tehnică a Gloriei Buzău. Buzoienii au terminat la egalitate partida disputată ieri în fața celor de la Urban Titu. CSM Râmnicu Sărat a pierdut la limită la Călărași.

Gloria Buzău a remizat ieri în deplasarea cu CS Urban Titu, scor 1-1, în cadrul etapei a IX-a a Ligii a III-a. În prima partidă cu Marian Roşu pe banca tehnică a buzoienilor, au deschis scorul gazdele, în minutul 25, prin Ivaşcu, în timp ce Cucu a restabilit egalitatea în minutul 34.

Cealaltă reprezentantă a judeţului Buzău în Liga a III-a, CSM Râmnicu Sărat, a pierdut partida jucată pe terenul celor de la Dunărea Călăraşi, cu scorul de 3 - 2. Au marcat pentru râmniceni Dăniţă (55) și Vişan (71 - penalty).