FCM Dunărea Galaţi - Gloria Buzău 1-0 (vezi aici filmul meciului)

0

Astăzi s-a dat stratul campionatului ligii secunde la fotbal.În prima etapă Gloria Buzău a jucat în deplasare, la Galaţi, cu FCM Dunărea, meci pe care l-a pierdut, scor 0-1

Final de meci, Dunărea - Glroia Buzău 1-0, gol marcat de Enache în minutul 31 din penalti

min. 93 - Lovitură liberă din lateral stânga pentru Gloria, s-a dus şi portarul în careu, dar centrarea a fost respinsă

min. 90 + 1 - Ce ratare a celor de la Dunărea! Vali Munteanu, singur cu portarul, poziţie centrală, la numai zece metri, trage slab şi Budur reuşeşte să respingă.

min. 90 - A doua schimbare la Gloria, Jercălău a intrat în locul lui Ungureanu. De la margine s-auarătat trei minute de prelungiri

min. 85 - Schimbare la Gloria, a intrat Manea în locul lui Moise.

min. 76 - Ocazie pentru Gloria, Filip a tras foarte puternic dela 30 de metri, din lovitură liberă, portarul Mindileac nu a putut prinde, dar a revenit şi a reţinut din faţa lui Ungureanu.

min. 75- Cartonaş galben pentru buzoianul Berceanu

min. 74: O nouă ocazie de gol pentru gălăţeni, o centrare de pe flancul stâng a fost reluat cu capul de Enache, foarte puţin pe lângă vinclu

min. 65 - A doua modificare la Dunărea, a intrat Pribac în locul lui Cârjan.

Puştii lui Mihai Ciobanu, care au evoluat destul de curajos până acum, par să fi cedat fizic. Dominarea celor de la Dunărea s-a intensificat, cei de la Gloria nu prea mai apucă să trecă de centrul terenului.

min. 60 - Cucu, singur cu portarul, de la numai şase metri a trimis peste poarta buzoianului Budur.

min. 55 - Prima schimbare la Dunărea, a ieşit Agache, înlocuit de Cristescu

A început repriza secundă

În tribune se află şi o mică galerie buzoiană

min. 35 - O nouă şansă de gol pentru gazde, Vali Munteanu a centrat de pe dreapta, iar Cârjan, singur în şase metri, a reluat peste poartă

min. 31 - GOOOOL Dunărea, 1-0! Cucu a fost faultat în careu, s-a dictat penalti, transformat de Enache.

min. 26 - Ocazie uriaşă pentru FCM Dunărea. Din lovitură liberă de la 22 de metri, Cucu a trimis în bara din stânga lui Budur

min. 6 - Prima ocazie de gol o au buzoienii, Mocanu a şutat puternic de la 20 de metri, puţin alături.

Oficial, antrenorul echipei Gloria Buzău este Romică Stan. Practic, echipa este condusă de pe banca tehnică de Mihai Ciobanu, care nu are licenţa A şi este trecut pe foia de joc ca "delegat"

Gloria nu are pe foia de joc decât patru rezerve. "Nu am apucat să legitimăm în timp util şase jucători, tot din cauza sărăciei din ţara asta", a explicat antrenorul Mihai Ciobanu.

Echipe de start:

FCM DUNĂREA: Mindileac - Agache, M. Marin, D. Florea, D. Popescu - Velescu, Cucu - V. Munteanu, Enache, Al. Cristea - Cârjan. Antrenor Viorel Tănase.

GLORIA: Budur - Filip, Berceanu, M. Puţcă, Otvoş - Mocanu, Moise, C. Puşcă, Poteraşu, Ursu - Ungureanu. Antrenor Mihai Ciobanu