Gloria Buzău, ţinută în subsolul clasamentului de FC Snagov

0

Fotbaliştii buzoieni nu au simţit gustul victoriei nici în această etapă, fiind depăşiţi net de echipele cu care au jucat.

Astfel, în meciul dintre FC Snagov şi Gloria Buzău gazdele au controlat încă de la început jocul şi au deschis scorul repede, în minutul 9, când Rădulescu a reluat din 6 metri o centrare trimisă de Florea de pe partea dreaptă. Acelaşi Rădulescu avea să majoreze scorul 11 minute mai târziu, când a reluat în poartă din doar 3 metri o centrare venită tot de la Florea, din flancul drept. Scorul de la pauză (2-0) a fost păstrat până la finalul meciului.

Şi CSM Rîmnicu Sărat, cea de-a doua echipă din Buzău prezentă în eşalonul secund, a pierdut astăzi. Echipa a fost depăşită de FC Botoşani cu scorul de 2-0 (2-0).