Gloria Buzău, ciuca bătăilor în Liga a III-a. CSM Râmnicu Sărat a pierdut cele trei puncte în prelungiri

0
Arhivă
Arhivă

Gloria Buzău are din ce în ce mai puține șanse să promoveze. Gruparea din Crâng a pierdut cu 2-0 partida disputată ieri cu Metaloglobus București, în cadrul etapei a VII-a a Ligii a treia. CSM Râmnicu Sărat a terminat la egalitate cu CS Urban Titu.

Golurile gazdelor au fost înscrise de Neagu (min. 46) și Popecea (min. 60). Buzoienii au avut un jucător eliminat încă din începutul partidei. În urma acestei etape, Gloria se află pe locul 8, la 9 puncte în spatele liderului seriei C2, Viitorul Axintele.

Cealaltă reprezentantă a județului în C2, CSM Rm. Sărat, a încheiat la egalitate partida cu CS Urban Titu, disputată tot în deplasare. Râmnicenii au deschis scorul în minutul 2, prin Lungoci, și au fost egalați în chiar ultima fază a jocului de către Ionică. În urma acestui rezultat, CSM Râmnicu Sărat se află pe locul 3, cu 14 puncte acumulate.