Fotbalul buzoian, la retrogradare

0

Atât Gloria Buzău cât şi CSM Râmnicu Sărat par să se fi acomodat cu subsolul clasamentului, de unde nu reuşesc să mai iasă. Astfel, echipa din Crâng a suferit astăzi o nouă înfrângere, de acestă dată în faţa celor de la Farul Constanţa.

Gazdele au deschids rapid scorul, în minutul 11, când Ruşmir a înscris cu un şut din lovitură liberă de la 16 m. Boghiţoi a egalat 12 minute mai târziu, cu o lovitură de cap din plonjon, din interiorul careului mic. Mendy a majorat scorul pentru gazde în minutul 38, cu un şut la colţul scurt de la 12 m.

În repriza a doua, în minutul 47, Chico a dus scorul la 3-1, după ce a înscris cu capul, tot din interiorul careului mic.
Ce-a de-a doua echip buzoiană prezentă în liga a doua, CSM Râmnicu Sărat, a reuşit să facă 0-0 cu Dinamo II, la bucureşteni acasă.