Victorie buzoiană în faţa dinamoviştilor

0
Mihai Ciobanu, antrenor Gloria Buzău

Fotbaliştii de la Gloria Buzău s-au impus astăzi în faţa celor de la Dinamo II, într-un meci disputat pe teren propriu în cadrul etapei a 18-a din liga secundă.

Formaţia antrenată de Mihai Ciobanu s-a impus cu scorul 1-0, graţie golului marcat de Ungureanu în prima repriză, minutul 33. În al doilea minut de prelungiri, dinamovistul Bunea a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben.
"Sunt foarte mulţumit de băieţi, au reuşit să facă un joc bun astăzi. În unele momente chiar am jucat spectaculos, lucru pe care l-au apreciat suporterii noştri iar aplauzele lor de la final au fost cea mai plăcută recompensă posibilă", ne-a declarat antrenorul Mihai Ciobanu.
Gloria Buzău evoluat în următoarea componenţă: Budur - Filip, C. Marin, C. Puşcă, Poteraşu - Joachim, M. Puşcă, Horovei, Ursu - Prodan, Ungureanu. Au mai intrat în repriza a doua Valentin Stan, Jercălău şi Bobe.