Stiri din Buzau

A ucis-o ca să nu divorţeze

28 martie 2010, 11:33 |  Autor: Mirela Copariu | 

Cuvinte cheie: eveniment, buzău, mirela copariu, crimă, cătina,

Femeia a fost transportată la SML pentru necropsie

Buzău

Femeia a fost transportată la SML pentru necropsie

 

Femeia ucisă ieri casa sa din localitatea Cătina nu vroia în ruptul capului să se împace cu soţul cu care era în divorţ. Bărbatul se dusese acasă la femeie să îi ceară iertare dar a fost refuzat din nou, s-a enervat şi a înjunghiat-o.

Maria Preda avea 36 de ani şi era căsătorită de aproape 15 ani cu Constantin Preda, de 40 de ani. În urma certurilor care avuseseră loc între cei doi, femeia a hotărât să se despartă de soţul său iar marţi, pe 30 martie, urma să aibă loc prima înfăţişare în procesul de divorţ.

Bărbatul a încercat de mai multe ori să se împace cu femeia dar aceasta l-a refuzat de fiecare dată. Ieri, Constantin Preda s-a dus din nou la soţia sa şi a găsit-o în grajd.

A încercat să o convingă să renunţe la divorţ, aceasta l-a împins iar bărbatul s-a enervat, a scos briceagul şi l-a înfipt în inima femeii.

Potrivit anchetatorilor, femeia şi-a scos cuţitul din piept, l-a aruncat pe geam şi a plecat spre casă dar pe prispă a căzut şi a murit.

Bărbatul a fost reţinut de poliţişti şi riscă să îşi petreacă următorii 20 de ani în spatele gratiilor.

În urma celor doi au rămas ale nimănui două fetiţe de 6, respectiv 13 ani.

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Poticnelile Guvernului Ponta

    Ovidiu Nahoi

    De oriunde ar veni, uninominalul are aceleași probleme.

    România – duşmanul de serviciu

    Ion Cristoiu

    Român e, atât pentru scriitor, cât şi pentru redactor, tot ceea ce poate fi opus termenului de sovietic.

    Grăjdanul lui Ponta, Grăjdanul lui Năstase

    Grigore Cartianu

    Au trecut şase zile de când Constantin Adrian Balaban Grăjdan a folosit Guvernul pe post de maşină de spălat a chiloţilor penali ai lui Adrian Năstase.

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole