Percheziţii la şeful SIPI Ilfov! Acesta este acuzat că oferea informaţii clasificate către membrii CSM

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Procurori DNA au efectuat în această dimineaţă percheziţii la locuinta şeful SIPI Ilfov, care este acuzat de dezvăluirea unor informaţii confidenţiale către procurorii din cadrul CSM, vizaţi în această anchetă.

Procurorii DNA s-au prezentat azi dimineaţă la locuinţa şefului Serviciul de Informaţii şi Protecţie Internă (SIPI) Ilfov, acesta fiind acuzat că oferea informaţii clasificate celor doi membrii vizaţi în ancheta DNA, şi anume George Bălan şi Marcel Sâmpetru.

Procurorii anticorupţie au informaţii că cei din conducerea Ministerului Justiţiei au chemat la minister procurori, pe ascuns, pentru a negocia cu aceştia funcţii publice, mai exact funcţia de procuror general al româniei sau şef al DNA.

București

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite