Stiri din Bucuresti

Zeci de câini îngropaţi de vii în zăpadă la Lehliu! Acoperişul s-a prăbuşit sub greutatea nămeţilor!

8 februarie 2012, 16:11 |  Autor:  | 

Cuvinte cheie: bucuresti, caini, adapost, zapada, viscol, frig,

Voluntarii au muncit în ultimele două zile la înlăturarea zăpezilor

Bucuresti

Voluntarii au muncit în ultimele două zile la înlăturarea zăpezilor

 

Nu se ştie încă câte patrupede au supravieţuit tragediei. În urmă cu câteva zile, voluntarii au reuşit să elibereze mai multe cuşti acoperite cu zăpadă.

Acoperişul adăpostului de câini de la Lehliu s-a prăbuşit astăzi peste cele aproximativ 230 de patrupede. Acoperişul a căzut peste câini, sub greutatea zăpezii ce s-a adunat în ultimele zile. Până în acest moment nu se ştie câte animale au murit sub acoperişul căzut şi câte se află încă îngropaţi în zăpadă. "230 de câini au fost îngropaţi de vii în zăpadă. Am primit vestea de la muncitorii care au dormit peste noapte acolo. Este nevoie de foarte mulţi voluntari. E dramatic ceea ce se întâmplă. Ştim că ar fi nevoie de o volă. Şi animalele suferă", a declarat Alina Ciobanu, unul dintre voluntary, pentru realitatea.net.

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    Referendum la final: câinii de pe străzile Sucevei vor fi strânşi

    Aproape 5.000 de suceveni, din totalul celor 5.150 chestionaţi, s-au declarat pentru strângerea ...

    Siropurile şi tincturile au învins criza. Au făcut vânzări de milioane de euro

    Compania Dacia Plant, care are o fabrică la Bod, vinde tincturi şi siropuri de 4,5 milioane de ...


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Poticnelile Guvernului Ponta

    Ovidiu Nahoi

    De oriunde ar veni, uninominalul are aceleași probleme.

    România – duşmanul de serviciu

    Ion Cristoiu

    Român e, atât pentru scriitor, cât şi pentru redactor, tot ceea ce poate fi opus termenului de sovietic.

    Grăjdanul lui Ponta, Grăjdanul lui Năstase

    Grigore Cartianu

    Au trecut şase zile de când Constantin Adrian Balaban Grăjdan a folosit Guvernul pe post de maşină de spălat a chiloţilor penali ai lui Adrian Năstase.

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole