Stiri din Bucuresti

Bucureşti: „Regina muzicii pop“ cântă pentru 70.000 de oameni!

26 august 2009, 21:21 |  Autor: Dana Lascu  | 

 

Artista va face un show de senzaţie, pe 4 scene, îmbrăcată în 15 costume! În deschiderea showului „Sticky and Sweet“, de la ora 20.00, va mixa DJ-ul Paul Oakenfold, ales ca opening act pentru toate concertele din acest turneu.

Madonna va începe concertul după setul DJ-ului englez. Cel mai probabil, Diva va urca pe scenă în jurul orei 22.00, iar show-ul va dura două ore, aşa cum s-a întâmplat şi în celelalte spectacole din turneul „Sticky and Sweet“.

Turneul, care a costat în total 30 de milioane de dolari, a început anul trecut şi este organizat pentru promovarea albumului din 2008 al Divei, intitulat „Hard Candy“.

La Bucureşti, Madonna va urca pe o scenă imensă, formată din patru module care se vor roti între ele. Ea cânta şi va dansa alături de 15 dansatori, va fi acompaniată de o trupă formată de 5 instrumentişti, iar vocal o vor susţine două cântăreţe.

Spectacolul va fi unul impresionant, o combinaţie de sunet şi lumini. Pentru asta vor fi folosiţi 1.000 KW lumină, 2.000 KW de lasere, o vom auzi pe Divă cu ajutorul a 160 de boxe, şi o vom vedea de aproape sau pe cei 120 metri pătraţi de ecrane LCD. Pentru ca instalaţia să funcţioneze, au fost folosiţi 20.000 de metri de cablu electric.

Ce ascultăm diseară
Show-ul va fi compus din patru episoade: „Pimp“, „Old School“, „Gypsy“ şi „Rave“.

Cum turneul este organizat pentru promovarea albumului „Hard Candy“, vom asculta HIT-urile: „Candy Shop“, „4 Minutes“, „Give It 2 Me“, „Heartbeat“, „Miles Away“, „She's Not Me“, „Incredible“, „Beat Goes On“, „Dance 2night“, „Spanish Lesson“ şi „Devil Wouldn't Recognize You“. Pe scenă, pe lângă faptul că va interpreta sceste melodii care figurează pe ultimul album, Madonna ne va încânta şi cu hit-uri mai vechi.

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Mălin Bot

    O gorilă a trântit o femeie la pământ şi a bătut-o cu pumnii şi picioarele. Apoi a împărţit lovituri tuturor martorilor acestui incident. Alte trei brute i-au ţinut isonul. Violenţa extremă, comisă sub umbrela campaniei electorale pro-USL, ne arată cât de jos au coborât partidele politice. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

    Du-te acasă, bodyguard!

    Petre Barbu

    Şi am uitat, la dracu’!, să mă iubesc şi să-mi iubesc îngerul meu păzitor.     

    Se poartă căpuşele

    Simona Catrina

    Mi-amintesc de un amic bun ca un corn cald, generos şi chitit pe o viaţă onestă, îndrăgostit ghem de o colegă de facultate.

    Papagalul lui Flaubert

    Andrei Craciun

    Am aniversat de curând, în tăcere, fără fast, ba chiar fără niciun martor, un deceniu de când sunt flaubertian.

    Restauraţia

    Liviu Avram

    Cel mai norocos personaj din procesul Trofeul Calităţii este Adrian Năstase.

    VIDEO "Dacii - Adevăruri tulburătoare 2012": filmul, vizionat de sute de mii de români, răstoarnă istoria

    „Istoria României se bazează pe un lung şir de falsuri?" Răspunsurile oferite în documentar au provocat o veritabilă frenezie: peste 360.000 de vizualizări, aproape 800 de comentarii.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole