Stiri din Bucuresti

Au lovit-o cu toporişca pentru că i-a prins la furat

20 martie 2010, 14:18 |  Autor: Silviu Brumă | 

Cuvinte cheie: bucuresti, violenta, toporisca,

Arhivă Adevărul

Arhivă Adevărul

 

Marţi seară, la Spitalul Floreasca, a fost adusă o femeie în vârstă de 56 de ani, din sectorul 2,  in stare critică, care prezenta mai multe leziuni la nivelul capului. Se pare că ea a fost agresată de mai mulţi hoţi care i-au pătruns în casă şi i-au furat unitatea centrală de la computer.

Marţi seară, în jurul orei 19.00, Liliana Panait şi-a sunat fiul pentru a-i spuen că a observat că a dispărut unitatea centrală de la computer şi că este posibil ca în casă să fi intrat cineva.

Brusc convorbirea telefonică s-a întrerupt, iar fiul său a încercat să-şi sune mama de mai multe ori, însă aceasta nu a mai răspuns. El a venit repede acasă împreună cu un prieten să vadă ce s-a întâmplat. Aici, şi-a găsit mama în holul locuinţei, lovită, in stare inconştientă. Unitatea centrală de calculator a gasit-o abandonată în curtea din spatele casei.


A dus-o repede la Spitalul Floreasca în stare critică. Din păcate, medicii nu au mai putut face nimic pentru a o salva.
Din datele obţinute în urma cercetării locului faptei, a necropsiei cadavrului, precum şi din declaraţii, s-a conturat ipoteza că la comiterea faptei au participat mai multe persoane şi că în momentul în care au fost surprinse de victimă, au lovit-o cu un obiect dur, mai exact cu o toporişcă.

După mai multe audieri, s-a ajuns la concluzia că doi tineri în vârstă de 19 ani, cu poreclele de „Flocea” şi „Ştrumf” fac parte din cei care au participat la faptă. Cei doi au recunoscut fapta.

Faţă de cei doi Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti a luat măsura reţinerii, urmând să fie prezentaţi Tribunalului Bucureşti cu propunere de arestare preventivă pentru comiterea infracţiunilor de omor deosebit de grav şi tâlhărie.

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    Ramona Ursu

    Nu e „Ferma animalelor“. De fapt, e o nedreptate să compari porcul cu acei indivizi fără scrupule, plini de nesimţire şi cu un tupeu mare cât toate haznalele României adunate la un loc. Continuare

    Fericirea de a îngheţa într-un tren din Bărăgan

    Grigore Cartianu

    Declaraţia săptămânii nu vine de la eterna gâlceavă din Palatul Parla­mentului, ci dintr-un alt palat, situat în apropierea Gării de Nord.

    Nimic pentru România

    Petre Barbu

    N-am scris pentru România şi nici pentru patronii gazetelor. Am scris aşa, ca să mă cred Dumnezeu.

    Boala noastră fără leac

    Radu Paraschivescu

    Există trei borne obligatorii pe traseul suspicionitei româneşti în tranziţie.

    Inaniţia la români

    Dan Străuţ

    La prima vedere, e doar statistică: România – o ţară „eminamente agrară“ – importă mâncare de peste trei miliarde de euro pe an, iar în anul agricol de vârf 2011 importurile agroalimentare au atins recordul istoric de 3,7 miliarde de euro.

    Corupţia ca stare de fapt

    Liviu Avram

    Butada care caracterizează guvernările de stânga-dreapta din România: unii sunt prea hoţi, ceilalţi sunt prea proşti.

    Adevarul on Facebook
     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole