Handbal: Rom Cri Braşov, umilită de Bucovina Suceava

0
Rom Cri Braşov a învins şi pe Universitatea Galaţi

În etapa a XIX-a a Ligii Naţionale de handbal masculin, SCM HC Rom Cri Braşov a fost învinsă, în această dimineaţă, de Bucovina Suceava, scor 26-36.

Oaspeţii au început în forţă meciul şi nu au dat nicio şansă braşovenilor, care erau conduşi cu 2-6 chiar în minutul şase. Moldovenii au menţinut diferenţa de patru goluri, intrând la pauză în avantaj, scor 17-13.

Dezastrul a fost complet în repriza secundă, atunci când sucevenii au speculat la maxim erorile copilăreşti din tabăra gazdelor. Cu doar trei puncte acumulate, Rom Cri Braşov este pe ultimul loc în Liga Naţională.

Am avut o evoluţie mult sub aşteptări şi am jucat fără clarviziune. Suceava a meritat victoria, iar noi trebuie să ne resemnăm şi să mergem mai departe", a declarat antrenorul braşovenilor, Vasile Curiţeanu.

În etapa a XX-a a Ligii Naţionale, Rom Cri va întâlni, în deplasare, pe UCM Reşiţa.