Hochei: Un nou succes obținut de Fenestela Brașov, în Liga MOL

0

Într-un meci din sezonul 2010 / 2011 al Ligii MOL de hochei, SCM HC Fenestela 68 Brașov a făcut instrucție, în această seară, pe Patinoarul Olimpic, cu Ujpesti, din Ungaria, pe care a învins-o cu 6-1, pe reprize 2-0, 2-1, 2-0.

Astfel, brașovenii au obținut cea de-a patra victorie consecutivă în Liga MOL, iar pentru formația de la poalele Tâmpei urmează duelul extrem de important cu Miskolc, meci care va avea loc vineri, 22 octombrie, la Brașov.

În această seară, pentru Fenestela Brașov au marcat: Antal Zsombor (3), în minutele 7:31, 26:41, 34:48, Lorincz Levente (18:30), Richard Filip (48:29) și Szocs Szabolcs.

Golul de onoare al oaspeților a fost marcat de Peter Nemeth (min. 22:50).

În celelalte meciuri de astăzi din Liga MOL: Vasas Budapesta - Steaua 5-2 (2-0, 2-2, 1-0) și Sport Club Miercurea Ciuc - Ferencvaros Budapesta 7-2 (1-0, 2-1, 4-1).

Fenestela 68 Brașov va susține următoarea partidă în campionat, acolo unde va întâlni, marți, în deplasare, pe Dunărea Galați.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!