Hochei: Fenestela Braşov, învinsă în prelungiri, în Ungaria

0

Într-un meci din Liga MOL la hochei, ACS Corona Fenestela 68 Braşov a fost învinsă, aseară, în deplasare, de Sapa Fehervar (Ungaria), scor 1-2, după timpul regulamentar.

Chiar dacă au deschis scorul în minutul 21:01, prin Szocs Szabolcs, braşovenii nu au făcut faţă ritmului impus de gruparea maghiară, Sapa Fehervar egalând în minutul 34:24.

Echilibrul pe tabelă s-a menţinut până la final, iar meciul a fost decis în prelungiri, în minutul 64:33 formaţia maghiară adjudecându-şi victoria după reuşita lui Fodor Szabolcs.

După 21 de meciuri, ACS Corona Fenestela 68 Braşov este pe locul patru în ierarhia Ligii MOL, cu 36 de puncte acumulate.

În următoarea partidă din Liga MOL, braşovenii vor întâlni, vineri, 5 noiembrie, în deplasare, pe Sport Club Miercurea Ciuc.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!