Hochei: Fenestela 68 Brașov a fost învinsă, în Ungaria, de Vasas

0

Într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii MOL de hochei, SCM HC Corona Fenestela 68 Brașov a pierdut primul duel din seria celor trei susținute în Ungaria, Vasas Budapesta câștigând cu 4-2, pe reprize 2-1, 0-1, 2-0.

După victoria de senzație obținută pe propriul teren, cu HC Sport Club Miercurea Ciuc, brașovenii nu au mai reușit să repete evoluția bună și au fost învinși de formația de pe locul patru din Liga MOL.

Chiar dacă după două reprize scorul era egal, 2-2, maghiarii au fost net superiori în ultima parte a confruntării, adjudecându-și o victorie extrem de importantă.

Pentru Corona Fenestela Brașov au marcat Richard Filip (1-1 min 3:42) și Zsolt Balint (2-2 min. 26:35).

Cu 40 de puncte acumulate, formația de la poalele Tâmpei este pe locul cinci în ierarhia Ligii MOL. În următorul meci, Fenestela va întâlni, în acestă seară, tot în Ungaria, pe Dab Docler (locul secund în LIga MOL).

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!