Fenestela Braşov a ratat calificarea în semifinalele Ligii Mol

0
Fenestela a efectuat primul antrenament al anului

ASC Corona Fenestela 68 Braşov a fost învinsă, aseară, în meciul patru din play-off-ul Ligii Mol, de maghiarii de la Miskolc, scor 4-5, pe reprize 1-1, 2-1, 1-3, braşovenii fiind eliminaţi din competiţie.

După înfrângerea de aseară, Fenestela 68 Braşov a fost eliminată din sferturile de finală ale Ligii Mol, cu scorul general de 1-3. Formaţia de la poalele Tâmpei a izbutit să câştige doar meciul doi, din deplasarea de la Miskolc.

Braşovenii au început slab meciul, fiind conduşi încă din minutul 3:52, iar Fenestela a preluat pentru prima dată conducerea pe tabelă abia în minutul 29:42, scor 3-2.

Deşi gazdele conduceau cu 4-3 în minutul 44:26, maghiarii de la Miskolc au revenit şi au câştigat cu 5-4, asigurându-şi calificarea în semifinalele competiţiei, acolo unde vor întâlni pe Sport Club Miercurea Ciuc.

Pentru braşoveni au marcat Lorincz Levente (1-1 min. 18:19), Imecs Attila (2-2 min. 25:39), Vitalij Kirichenko (3-2 min. 29:42), Jozsef Adorjan (4-3 min. 44:26).

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!