Hochei: Victorie de senzaţie pentru Corona Fenestela Braşov

0
Fenestela a efectuat primul antrenament al anului

În cel de-al doilea meci al sferturilor de finală din Liga Mol, Fenestela 68 Braşov a învins, aseară, în Ungaria, pe Miskolc, scor 4-3, pe reprize 1-0, 2-2, 1-1.

Astfel, după ce marţi seara a pierdut cu 9-4, Fenestela Braşov a reuşit să egaleze situaţia la general, scor 1-1, după primele două meciuri. După această victorie, gruparea braşoveană a devenit favorită la calificarea în semifinalele competiţiei.

Calificarea în faza următoare se stabileşte după sistemul „cel mai bun din cinci meciuri“, iar următoarele două partide vor avea loc pe 26 şi 27 decembrie, de la ora 19.00, la Patinoarul Olimpic din Braşov.

În cazul în care braşovenii vor reuşi să-şi câştige meciurile de pe teren propriu, aceştia se vor califica, pentru prima dată în istorie, în penultimul act al Ligii Mol.

În meciul de aseară, pentru Fenestela 68 Braşov au marcat: Antal Zsombor, Adorjan Jozsef şi Vitalij Kirichenko (2).

În cazul în care egalitatea se va menţine la general, partida decisivă se va disputa în Ungaria, pe 29 decembrie.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!