Fenestela Braşov a fost învinsă de Miskolc JJSE, în Liga MOL

0

Într-un meci din sezonul 2010 / 2011 al Ligii MOL la hochei, SCM HC Fenestela 68 Braşov a pierdut, aseară, confruntarea susţinută pe propriul teren, cu Miskolc, din Ungaria, maghiarii câştigând cu 4-2, pe reprize 3-1, 0-1, 1-0.

Miskolc JJE a dominat autoritar prima parte a întâlnirii şi conducea în minutul 11:30 cu 3-0. Braşovenii au marcat primul gol abia în minutul 18:58, prin Zsolt Balint. Fenestela a dat impresia că poate reveni în joc în minutul 36:50, atunci când Szocs Szabolcs a punctat pentru 2-3.

Însă, hocheiştii maghiari s-au apărat exact şi au stabilit scorul final cu şapte minute înainte de finalul meciului, provocând braşovenilor prima înfrângere din ultimele cinci confruntări susţinute în Liga MOL.

În următoarea partidă din Liga MOL, Fenestela 68 Braşov va întâlni, mâine, de la ora 19.00, pe propriul teren, pe Sapa Fehervar.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!