Înfrângeri pe linie pentru Fenestela 68 Braşov, în Liga MOL

0

Într-un meci din Liga MOL de hochei, ASC Corona Fenestela 68 Braşov a fost învinsă, aseară, la Patinoarul Olimpic, de gruparea maghiară Vasas Budapesta, scor 1-2, pe reprize 0-1, 1-1, 0-0.

Pentru braşoveni a marcat Szocs Szabolcs, la începutul reprizei secunde. Oaspeţii au dat dovadă de mai multă determinare şi au profitat din plin de erorile formaţiei de la poalele Tâmpei. Cele două grupări s-ar putea întâlni şi în play-off-ul Ligii MOL.

A fost un meci dârz, de luptă, și în mare măsură tacticizat. Am încercat să refacem liniile după sosirea lui Chris Falloon și revenirile lui Pal și Balint.

A fost o partidă bună din acest punct de vedere, în care am rulat noile sisteme. Din păcate, am greșit copilărește în apărare și acest lucru ne-a costat victoria.

Nu trebuie să uităm nici de situațiile de unu contra unu avute de Zsombor, Szocs și Falloon. Sper să avem o evoluție mai bună în partida cu Dab Docler de duminică", a declarat antrenorul braşovenilor, Laszlo Kovacs.

Mâine, de la ora 19.00, tot pe propriul teren, Fenestela 68 Braşov va întâlni pe Dab Docler.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!