Hochei: Un nou eşec pentru Fenestela Braşov, în Ungaria

0

Într-un meci din cadrul Ligii MOL la hochei, SCM Corona Fenestela 68 Braşov a fost învinsă, aseară, în Ungaria, de Dab Docler, formaţia maghiară câştigând cu 7-3, pe reprize 3-1, 2-1, 2-1.

Astfel, după eşecul cu Vasas Budapesta, braşovenii au fost depăşiţi fără drept de apel şi de ocupanta locului secund din Liga MOL, Dab Docler dominând autoritar partida.

Formaţia gazdă a început în forţă meciul şi conducea în minutul 11:29 cu 3-0. Braşovenii au dat senzaţia că pot reveni în joc şi au marcat prin Antal Zsombor (3-1 min. 19:22 şi 3-2 min. 30:59).

Însă, ultima repriză a fost dominată categoric de maghiari, care aveau un avantaj de cinci goluri 54:12, scor 7-2. Ultimul gol al meciului a fost marcat de Szocs Szabolcs (7-3 min. 55:43).

În următorul meci, Corona Fenestela 68 Braşov va întâlni, mâine seară, tot în Ungaria, pe Ferencvaros Budapesta.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!