Handbal: Rulmentul Braşov, învinsă de CSM Bucureşti

0

În etapa a XXI-a a Ligii Naţionale de handbal feminin, CS Rulmentul Braşov a fost învinsă, în deplasare, ieri, de CSM Bucureşti, scor 31-35, la pauză 12-19.

În meciul de aseară, pentru Rulmentul Braşov au marcat: Din - 7g, Cherăscu - 6g, Marcu - 5g, Toma - 5g, Seifer - 4g, Szabo - 2g, Ciucă şi Sas - câte un gol. După rezultatul de ieri, Rulmentul Braşov rămâne pe locul nouă, cu 18 puncte acumulate.

Am făcut o primă repriză destul de slabă, în care CSM Bucureşti a controlat autoritar partida. Chiar dacă în partea a doua a jocului am evoluat mai bine, nu am reuşit să revenim pe tabelă.

Se vede lipsa experienţei şi, din păcate, comitem greşeli copilăreşti. Trebuie să ne revenim fizic şi psihic şi să facem un meci mult mai bun cu Zalăul“, a declarat antrenoare Rulmentului, Mariana Târcă.

În runda următoare, CS Rulmentul Braşov va întâlni, duminică, de la ora 11.00, în Sala Sporturilor „D.P. Colibaşi“, pe HC Zalău.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!