Tadici a câştigat clar, duelul de la distanţă, cu Mariana Târcă

0

În etapa a IX-a a Ligii Naţionale de handbal feminin, CS Rulmentul Braşov a fost învinsă, în această seară, în deplasare, de HC Zalău, scor 24-33, la pauză 10-16.

Chiar dacă scorul a fost strâns până la mijlocul primei reprizei (10-8 min. 17), HC Zalău a profitat de vulnerabilitatea defensivei braşovene şi s-a impus categoric.

Ne-am ţinut aproape de adversar până la 8-8, dar apoi am ratat 2-3 aruncări şi am dat posibilitatea Zalăului să se distanţeze pe tabelă. Am greşit mult în apărare şi ulterior am căzut psihic, situaţie de care au profitat, din plin, gazdele.

Trebuie să o luăm de la capăt fiindcă nu avem ce face. Avem obligaţia să ne pregătim cât mai bine şi să câştigăm următoarea partidă“, a declarat antrenoarea Rulmentului, Mariana Târcă.

După această etapă, Liga Naţională de handbal feminin va lua o pauză de aproape două luni. „Rulmentistele“ vor avea o vacanţă de şapte zile, după care vor reveni la antrenamente.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!