100 de fani au sărbătorit, în Piaţa Sfatului, calificarea echipei FC Braşov în semifinalele Cupei

0
Suporterii echipei FC Braşov Foto: Stelian Grajdan

Aproximativ 100 de suporteri braşoveni s-au strâns în Piaţa Sfatului, din centrul oraşului Braşov, pentru a sărbători calificarea formaţiei favorite în semifinalele Cupei României-Timişoreana, în urma victoriei, obţinute cu scorul de 1-0, în faţa echipei FC Timişoara, în sferturile competiţiei.

Suporterii FC Braşov au plecat în mod organizat de la Stadionul Tineretului, unde s-a desfăşurat meciul, până în Piaţa Sfatului, unde au cântat imnul echipei şi au strigat „Să vină Cupa la Braşov".

Fanii au părăsit piaţa după aproximativ 15 minute, după ce au fost atenţionaţi de jandarmi că nu au voie să stea acolo.

Formaţia FC Braşov s-a calificat în semifinalele Cupei României - Timişoreana, după ce a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa FC Timişoara, în sferturile de finală ale competiţiei. Golul a fost reuşit de Cristescu, în minutul 90+3.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!