Handbal: Rulmentul Brașov, înfrângere clară la Roman

0

Într-un meci din etapa a 23-a a Ligii Naționale de handbal feminin, CS Rulmentul Brașov a fost învinsă, astăzi, în deplasare, de HCM Roman, gazdele câștigând fără emoții, scor 30-24, la pauză 15-11.

Fără antrenoarea Mariana Târcă pe banca tehnică, suspendată după eliminarea din meciul cu Zalăul, „rulmentistele“ au pus probleme adversarelor doar în prima repriză. Brașovencele au ținut ritmul doar în primele 20 de minute, când scorul era 10-9 pentru HCM Roman.

Partea secundă a reprezentat un galop de sănătate pentru gazde, care au făcut legea pe teren și nu au dat nicio șansă „rulmentistelor“. Cu acest succes, HCM Roman se menține pe locul cinci, ultimul care garantează prezența în cupele europene, în timp ce Rulmentul este scăpată de grijile retrogradării, fiind pe locul nouă, cu 19 puncte.

În meciul cu HCM Roman, pentru CS Rulmentul Brașov au marcat: Cherăscu - 6g, Pricopi - 4g, Marcu, Simion - 3g fiecare, Szabo, Seifer, Toma - câte 2g, Sas, Din - un gol.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!