Sportivii de la JKA Braşov, număr record de medalii

0

Ziua de 21 mai a fost prima din ultimii 17 ani, în care CS JKA România, condus de sensei Dragoş Chiru, a fost angrenat, în aceeaşi zi, la două competiţii.

Dimineaţa, începând cu orele 9.00, sportivii braşoveni au participat la Cupa „Shogun Challenge", iar de la orele 12.00, lotul JKA a luat parte la Cupa României SKDUN.

Pentru noi a fost o adevărată provocare să participăm la două competiţii în aceeaşi zi. Ne-am propus ca la final să luăm 35 medalii şi, din fericire, am reuşit să ne îndeplinim obiectivul, câştigând 38 medalii. Nu pot decât să îi felicit pe cei 18 sportivi, care au dat dovadă de un profesionalism desăvârşit.

Au ieşit, din nou, în evidenţă, Adina Seitz şi Ion Drăgoi, care au urcat uşor pe prima treaptă a podiumului, câştigând aurul la ambele competiţii. Sunt mulţumit de întreg lotul deplasat şi sunt chiar încântat de evoluţia unor sportivi din lot, care au progresat foarte mult faţă de anul 2010. Coeziunea lotului a fost asigurată impecabil de sportivii Bogdan Ivan şi Daniela Vlase
", a declarat Dragoş Chiru, pentru Adevărul.

CUPA SHOGUN CHALLENGE 2011

Şcoala Generală Nr. 205, din Bucureşti, a fost gazda comepetiţiei Shogun Challenge 2011. Sub Patronajul Asociaţiei Internaţionale „Jissen Do", peste 200 de concurenţi din 17 cluburi au concurat pentru titlul suprem. JKA România a aliniat la acest eveniment 18 sportivi care au concurat la probele kata individual şi kata echipe. JKA România a cucerit 27 de medalii, iar la final a ocupat locul 1, pe cluburi.