INCREDIBIL! Fenestela Braşov conduce cu 2-0 pe Sport Club, în finala Campionatului!

0

În meciul doi al finalei Campionatului Naţional de hochei pe gheaţă, ASC Corona Fenestela 68 Braşov a învins, la Patinoarul Olimpic, în această seară, pe Sport Club Miercurea Ciuc, scor 4-3, pe reprize 1-2, 0-0, 3-1.

Chiar dacă au jucat modest în primele două reprize, braşovenii au fost fenomenali în ultima parte a jocului şi au revenit incredibil, de la 1-3, reuşind să câştige al doilea meci al finalei, după succesul repurtat vineri, chiar la Miercurea Ciuc, scor 3-2.

Vezi aici imagini de la meciul dintre Fenestela şi Sport Club Miercurea Ciuc

În această seară, pentru Corona Fenestela 68 Braşov au marcat Chris Fallon (2), Andrej Rajcak şi Antal Zsombor. Fenestela Braşov conduce cu 2-0 la general şi mai are nevoie de două victorii pentru a câştiga finala. Următoarele două confruntări ale finalei vor avea loc miercuri şi vineri, la Miercurea Ciuc.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!