Victorie senzațională obținută de Fenestela Brașov, în Liga Mol

0

După înfrângerea neașteptată cu Steaua, din runda trecută, ASC Corona Fenestela 68 Brașov a învins, în această seară, în Ungaria, scor 6-3 (1-1, 1-2, 4-0), pe Dab Docler.

Victoria din această seară este cu atât mai surprinzătoare, cu cât brașovenii au fost învinși de Dab Docler, tot în Liga Mol, în urmă cu aproape două săptămâni, chiar pe Patinoarul Olimpic, scor 4-6. Echipa de sub Tâmpa a deschis scorul în minutul 5:59, prin Antal Zsombor.

Maghiarii au revenit în joc și chiar au preluat conducerea pe tabelă în două rânduri, scor 2-1 și 3-2, gol Pal Zoltan. Brașovenii au făcut o ultimă repriză perfectă și au dominat categoric, stabilind scorul final după reușitele jucătorilor Milan Varga (3-3 min. 45:04), Fodor Csanad (4-3 min. 47:46), și Richard Filip (5-3 min. 53:05 și 6-3 min. 57:19).

Aţi aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!