Fotbal: SCM Braşov, doar egal cu Avântul Reghin, în liga a III-a

0
Ciolănel (nr. 14) a ieşit accidentat de pe teren Foto: Stelian Grăjdan

În etapa a XII-a din Liga a III-a de fotbal, SCM Braşov şi Avântul Reghin au terminat la egalitate, astăzi, scor 1-1, pe Stadionul „Carpaţi“ din Braşov.

Pentru braşoveni a dechis scorul Marinescu, în minutul 20, iar Avădanei a egalat în minutul 65. Chiar dacă gazdele au ratat marile ocazii ale finalului de meci, tabela a rămas neschimbată, iar SCM Braşov a înregistrat cel de-al cincelea rezultat de egalitate al sezonului.

SCM Braşov: Dărăbanţ - Vajda, Măuţă, Surducan, Onciu - Cojocaru (min. 80 Răceanu), Dămoc, Gâţu (min. 73 Bărbăşescu), Marcăş (min. 46 Negraru) - Marinescu, Ciolănel (min. 56 Postolache).

La meci au asistat aproximativ 500 de spectatori.

Braşovenii au terminat turul pe locul trei Foto: Stelian Grăjdan

După 11 meciuri, SCM Braşov a acumulat 17 puncte, cu patru victorii, cinci egaluri şi două înfrângeri.

În runda următoare, SCM Braşov va întâlni, în deplasare, pe CS Zlatna.

Tot în etapa a XII-a a Ligii a III-a, Unirea Tărlungeni a remizat, astăzi, în deplasare, scor 0-0, la Gaz Metan II Mediaş. Unirea Tărlungeni a adunat 15 puncte în clasamentul seriei a VI-a.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!