FOTOGALERIE Jose „Pepe“ Murcia a debutat cu dreptul la FC Brașov. FC Braşov - Sportul 1-0

0

În ultimul meci al etapei a III-a a Ligii I de fotbal, FC Brașov a învins, în această seară, pe propriul teren, pe Sportul Studențesc, cu 1-0.

Singurul gol al întâlnirii a fost marcat de mijlocașul Alex Chipciu, în minutul 57, acesta finalizând cu un șut la colțul lung o fază de fotbal adevărat a brașovenilor, ultima pasă fiind dată de Marian Cristescu.

În minutul 71, căpitanul „stegarilor", Cristi Ionescu, a trimis mingea în transversală, din lovitură liberă, de la 25 de metri. După această victorie, FC Brașov a acumulat șase puncte și a urcat pe locul șase în clasament. Etapa viitoare, FC Brașov se va deplasa pe terenul campioanei Oțelul Galați.

CLICK PE POZE pentru imagini de la meciul FC Braşov - Sportul 1-0

FC Brașov - Sportul 1-0 (0-0)