FC Brașov - FCM Târgu-Mureș 1-1. Robert Ilyes, înger și demon VEZI GALERIE FOTO

0
Robert Ilyes (stânga) a marcat ambele goluri ale partidei

Într-un meci din prima etapă a returului Ligii I la fotbal, FC Brașov și FCM Târgu-Mureș au remizat, în această seară, pe Stadionul „Tineretului“, scor 1-1 (0-0).

A marcat: Robert Ilyes (min. 63) / Robert Ilyes (autogol, min. 72).

Vezi aici imagini de la meciul FC Brașov - FCM Târgu-Mureș

După o primă repriză anostă, lipsită de vlagă, cu o atmosferă de vacanță, în care cei circa 1.000 de oameni din tribune nu au avut ce vedea, ritmul jocului a crescut în partea secundă.

Prima acțiune notabilă a partidei s-a produs abia în minutul 62, atunci când Sosa l-a faultat în careu pe Chipciu, iar Robert Ilyes a deschis scorul din penalty.

În minutul 72, același Robert Ilyes a deviat nefericit, în propria poartă, cu capul, centrarea din lovitură liberă a lui Florin Dan, iar egalitatea s-a restabilit pe tabela de marcaj, 1-1.

Chiar dacă au presat și au avut inițiativa pe finalul jocului, rând pe rând, Dedu, Hadnagy sau Lamine Diarrassouba au ratat ocazii monumentale, ivorianul trimițând în bară, în minutul 84.

După acest rezultat de egalitate, FC Brașov este, momentan, pe locul 11 în Liga I (20 de puncte), la egalitate cu FCM Târgu-Mureș (locul 13).

FC Braşov: 32. Mincă - 20. Voicu, 6. Majernik, 21. Rusu, 26. Wiliams - 11. Martinovici (9. Hadnagy '54)- 16. Nuno Viveiros, 10. Ilyeş, 18. Cristescu, 7. Chipciu - 17. Dedu (22. Diarrassouba '80).

Antrenor: Daniel Isăilă.