Fotbal: FC Braşov a fost umilită de campioana CFR

0

Formaţia CFR Cluj a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (2-0), echipa FC Braşov, într-un meci din etapa a X-a a Ligii I, în care de la oaspeţi a fost eliminat portarul Traian Marc, în minutul 34, gazdele ratând şi un penalty.

VEZI AICI DESFĂŞURAREA LIVETEXT A PARTIDEI

Golurile au fost marcate de Bastos '18, Cadu '36 (penalty), Traore '49 şi De Zerbi '73.

1-0: Bastos a înscris primul gol al partidei, cu un şut la colţul lung, după o pasă de la Traore.

În minutul 34, centralul Sebastian Colţescu a acordat penalti pentru CFR Cluj şi l-a eliminat pe portarul echipei oaspete, Traian Marc, pentru un fault la Culio. După această eliminare, la FC Braşov a intrat pe teren portarul de rezervă, Gabriel Kajcsa, în locul lui Hadnagy.

2-0: Cadu a executat penaltiul şi a mărit astfel diferenţa de pe tabela de marcaj.

3-0: Traore a înscris al treilea gol al partidei, cu un şut la colţul lung lângă Kajcsa, după o pasă de la Peralta.

4-0: De Zerbi a stabilit scorul final al partidei, cu un gol din lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri.

Peralta a ratat, în minutul 87, un penalty acordat echipei CFR Cluj după un fault al lui Oros la Tony.

CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 2. Tony, 20. Cadu (13. Piccolo '72), 15. Alcantara, 24. Rada - 7. E. Dică, 8. Kivuvu (10. De Zerbi '58), 18. Peralta, 19. Culio - 16. Bastos, 9. Traore (32. Bjelanovici '62). Antrenor: Sorin Cârţu.

FC Braşov: 1. Marc - 14. Bădoi (16. Viveiros '46), 15. Oros, 6. Majernik, 12. Cr. Ionescu - 20. Voicu, 10. Ilyeş, 18. Cristescu, 7.Chipciu - 9. Hadnagy (13. Kajcsa '36), 22. Lamine (17. Dedu '57). Antrenor: Daniel Isăilă.

Cartonaşe galbene: Peralta '9 / Voicu '57, Oros '86

Cartonaş roşu: Marc '34

Arbitri: Sebastian Colţescu - Ionel Popa, Sebastian Gheorghe - Emil Voicu.

Observatori: Marian Dorobanţu, Viorel Boiţ.

Supervizor: Vasile Avram.

La meci au asistat aproximativ 6.000 de spectatori.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!